Rouno.cz

Jsme malá rodinná firma založená roku 2003. Specializujeme se na prodej kvalitních ovčích kožešin a výrobků z ovčího rouna, jako jsou ledvinové pásy, polštáře, přikrývky, podložky, pantofle, vesty nebo zdravotní ponožky. Všechny tyto výrobky se vyznačují vysokou kvalitou, odolností a pocházejí převážně od tradičních česko-slovenských výrobců. Tyto výrobky z ovčího rouna jsou vyrobeny z jemné střižní vlny MERINO, jsou vhodné pro astmatiky, alergiky, revmatiky a tzv. "studené nohy". Naše výrobky si můžete zakoupit v našem E-Shopu.

Marta a Marek Fremelovi

     

Vlastnosti výrobků z ovčího rouna:

  •  v létě chladí, v zimě hřejí
  •  odvádí pot, efekt tzv. "suchého tepla"
  •  ochraňují před roztoči
  •  zmírňují migrény
  •  podporují kvalitu spánku a celkovou relaxaci
  •  jsou vhodné i pro děti

Ovčí vlna Merino:

Ovčí vlna Merino pochází z horských ovcí, které původně žily ve Španělsku, z něhož se postupem času dostaly do celého světa. Ovčí rouno splňuje nejvyšší nároky na funkčnost, což je dáno zejména tím, že se přizpůsobilo náročným klimatickým podmínkám chladného prostředí.

Ovčí vlna Merino má několik jedinečných vlastností. Její hedvábná jemnost poskytuje každému maximální pohodlí. Členitost struktury vlněného vlákna, které obsahuje 90 % proteinu Keratinu, způsobuje, že vlákno má tzv. samočistící efekt., a tak vlna Merino vydrží dlouho bez zápachu. Dýchá skrze svoji strukturu, což obyčejná syntetická vlákna nedovedou.

Vlákna mají perfektní termoregulační vlastnosti, což je dáno správnou kombinací vlastností jako jsou například jemnost a kadeřavost. Díky těmto termoregulačním vlastnostem vlna funguje jako přírodní termostat. Merino vlna používá absorbční a vydávající proces a efektivněji tak udrží vaši stálou teplotu. Trvá tedy déle než pocítíte chlad nebo horko ve srovnání s jinými materiály.

Díky vodě a proteinu má vlákno dobrou odolnost vůči ohni, a tak vlna chrání kůži proti popálení. Protože má vlákno přirozenou mastnotu, kapky deště stékají pryč, a tak ihned nepromoknete. Doposud nejsou také známy žádné alergické reakce na vlnu, a tak je považována za vysoce antialergenní.

PantofleRukaviceLedvinové pásyPolštáře a polštářkyVlněné termo prádloVýrobky plněné vlnou