• Vlněná deka oboustranná 140x200cm
  Vlněná deka oboustranná 140x200cm

Vlněná přikrývka oboustranná 140x200cm

Doprava zdarma

Deka z 100% přírodní ovčí vlny bez jakýchkoliv dalších příměsí. Je určená pro přímý kontakt s pokožkou, bez povrchových materiálů či povlékání.

 • Cena vč. DPH:2399 Kč
 • Původní cena:3799 Kč  ušetříte: 1400 Kč
 • Dostupnost: Skladem
Množství:

Vlněná přikrývka oboustranná 140x200cm

Český výrobek!!!

 
Oboustranná varianta je celá z čisté vlny vetkávané do úpletu (z obou stran vlněný včes) v přírodní barvě, nabízí tak maximální využití blahodárného působení vlny na naše tělo. Ve srovnání s jednostrannými výrobky je objemnější a hřejivější.
Váha této oboustranné přikrývky je 2,6 kg. Složení 100% vlna ve vlase - 440 gr/m2.
 
Ovčí vlna je ideální materiál pro výrobu relaxačních a regeneračních pomůcek díky svým nepřekonatelným vlastnostem: je měkká, poddajná a velice příjemná na dotek, díky obsahu lanolinu blahodárně působí na naši pokožku a například při odpočinku pod dekou ji vyživuje a léčí, v létě chladí a v zimě hřeje (i když je vlhká), dýchá lépe než syntetické vlákno, odolává nepříjemným pachům a nečistotám. Naše vlna pochází od lokálních chovatelů a prochází šetrným procesem praní a vetkávaní do úpletů. Tento výrobek z ovčí vlny získal certifikaci Vyrobeno v Beskydech
 • prodyšná - vlna je prodyšná, v zimě hřeje, v létě ochlazuje a pomáhá tak regulovat tělesnou teplotu. Pro získání takových vlastností je však důležitý osvědčený způsob zpracování.
 • přírodní - vlna je přírodní materiál, nevyrábí se v žádné laboratoři a vaše tělo to pozná. Vlna předčí syntetické výplně, pokud jde kvalitu i trvanlivost.
 • antialergická - vlna je skvělou volbou pro alergiky, protože je odolná vůči roztočům, mikrobům a bakteriím
 • obnovitelná - vlna je obnovitelný přírodní materiál, ovce se musí pravidelně 1-2 x ročně stříhat
 • ohnivzdorná - vlna má vysokou míru odolnosti proti ohni a vytváří tak bezpečnější prostředí. Působí jako přírodní zpomalovač hoření.
 • trvanlivá - při správné péči slouží vlněné lůžkoviny desítky let
 • místní - ovčí vlna je vykupována od drobných místních chovatelů
 
Deku z vlněného včesu doporučujeme často větrat na čerstvém vzduchu, ideální je přímo vlhké, mlhavé počasí. Vlna nasaje vlhkost, zvýší svůj objem a poté stačí přikrývku jen vyprášit. Výrobek je vhodné občas vykartáčovat nebo vysát vysavačem (zvlášť před prvním použitím).
 
Tuto deku lze velmi jemně ručně vyprat ve vlažné vodě při konstantní teplotě do 30°C. Do lázně přidat prací prostředek s obsahem lanolinu, který výrobky nejen vypere, ale i ošetří. Neždímat, jen lehce vymačkat a nechat volně uschnout rozložené ve vodorovné poloze. Nesušit na přímém zdroji tepla a ani nevystavovat přímému slunečnímu záření.
 
V případě silného znečištění přenechat odstranění profesionální čistírně.