Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Doprava již od 49 Kč nebo ZDARMA (při nákupu nad 1000 Kč).

Objednávky přijaté v pracovní den do 14 hodin, odesíláme ještě tentýž den.

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L
Tip
Výrobce: Ekomarket
Obrázek k výrobku 1708 - Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L
Klikni pro zobrazení většího obrázku
Obrázek k výrobku 1708 - Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5 l
Tip
Omezený počet kusů

Pokud máte doma některé výrobky z ovčího rouna, například pokrývku, svetr nebo vložky do bot, neměl by vám v poličce chybět Wool balsam lanolin na ovčí rouno o objemu 1,5 litrů.

Skladem > 5 ks
179 Kčs DPH/ ks
179
ks

Výrobek během podzimu 2023 dostal novou etiketu na láhev. Ve fotogalerii vidíte i původní. Jedná se tedy o stejný produkt.

Jedná se o velice šetrný prací prostředek, který se dá použít i na záclony, případně na jiné druhy jemného textilu. Může se používat jako prací prostředek do pračky nebo se dá použít smíchat s vodou v lavoru nebo v umyvadle. Balzámu nemusíte přidávat moc, obvykle bohatě postačí pár kapek. I při tak malém množství se rouno zbaví nejen nečistot, ale také se zvyšuje jeho životnost. Stačí nechat prostředek pouze půl hodinky působit

Složení: 5 - 15 % anioaktivní tenzidy, <5 % amfoterní tenzidy, <5 % neionogenní tenzidy , <5 % lanolin, <5 % pomocné a konzervační látky, parfém

Prací prostředek:

Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, teplé revmatické prádlo atd. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní.

Ruční praní ovčích roun – namočené rouno promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlahou vodou max. 30 °C.

Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zatáhnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho.

Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, asfalt, žvýkačky. Čistí potahové látky, koberce po vyčištění doslova září a o záclonách po použití lanolinu se vám ani nezdálo. Jako prášek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. Tento 1,5 l koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní 9-ti kilový prací prášek, ke kterému však nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku 1/2, max. 3/4 víčka od lanolinu (při praní 30°C, max. 40°C – prádlo bude hebké). Kdyby jste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná.

Výborně se také hodí na praní šátku pro nošení dětí, které mají v sobě příměs vlny nebo hedvábí.

Mycí prostředek:

Stačí pár kapek do vody na nádobí místo chemických jarů. Pokud nanesete čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla či plynu a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky. S úžasem zjistíte, že již nepotřebujete žádné chemické pasty, Tora atd.

Úklidový prostředek:

Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Můžeme jej používat na mytí všech nesavých podkladů. Okna (bez okeny a leštění), podlahy, dveře kachličky, vany aj.

Další využití:

Zahrádka: plísně, škůdci, lišejníky ale i repelent

Tento ekologický preparát hojně využívají i zahrádkáři na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody. Nejenže je to ten nejlevnější postřik, ale okamžitě se ze zahrad odstraňují chemické preparáty (těžké toxické látky), které následně konzumujeme.

Mnoho lidí ho také používá na odstranění lišejníků z teras či náhrobků.

Motoristé používají tento výrobek na mytí a leštění autolaků, plastů, čištění potahů a čalounění.

Díky svému aroma (konvalinky) je to velmi účinný repelent i proti klíšťatům, který vtíráme do kůže atd.

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L

Image with code for validation
Mgr. Marek Fremel
+420 775 706 120