Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Doprava již od 49 Kč nebo ZDARMA (při nákupu nad 1000 Kč).

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L
Tip
Výrobce: Ekomarket
Obrázek k výrobku 1708 - Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L
Klikni pro zobrazení většího obrázku
Obrázek k výrobku 1708 - Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5 l
Tip
Omezený počet kusů

Pokud máte doma některé výrobky z ovčího rouna, například pokrývku, svetr nebo vložky do bot, neměl by vám v poličce chybět Wool balsam lanolin na ovčí rouno o objemu 1,5 litrů.

Skladem > 5 ks
148 Kčs DPH/ ks
148
ks

Výrobek během podzimu 2023 dostal novou etiketu na láhev. Ve fotogalerii vidíte i původní. Jedná se tedy o stejný produkt.

Jedná se o velice šetrný prací prostředek, který se dá použít i na záclony, případně na jiné druhy jemného textilu. Může se používat jako prací prostředek do pračky nebo se dá použít smíchat s vodou v lavoru nebo v umyvadle. Balzámu nemusíte přidávat moc, obvykle bohatě postačí pár kapek. I při tak malém množství se rouno zbaví nejen nečistot, ale také se zvyšuje jeho životnost. Stačí nechat prostředek pouze půl hodinky působit

Složení: 5 - 15 % anioaktivní tenzidy, <5 % amfoterní tenzidy, <5 % neionogenní tenzidy , <5 % lanolin, <5 % pomocné a konzervační látky, parfém

Prací prostředek:

Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, teplé revmatické prádlo atd. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní.

Ruční praní ovčích roun – namočené rouno promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlahou vodou max. 30 °C.

Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zatáhnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho.

Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, asfalt, žvýkačky. Čistí potahové látky, koberce po vyčištění doslova září a o záclonách po použití lanolinu se vám ani nezdálo. Jako prášek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. Tento 1,5 l koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní 9-ti kilový prací prášek, ke kterému však nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku 1/2, max. 3/4 víčka od lanolinu (při praní 30°C, max. 40°C – prádlo bude hebké). Kdyby jste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná.

Výborně se také hodí na praní šátku pro nošení dětí, které mají v sobě příměs vlny nebo hedvábí.

Mycí prostředek:

Stačí pár kapek do vody na nádobí místo chemických jarů. Pokud nanesete čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla či plynu a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky. S úžasem zjistíte, že již nepotřebujete žádné chemické pasty, Tora atd.

Úklidový prostředek:

Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Můžeme jej používat na mytí všech nesavých podkladů. Okna (bez okeny a leštění), podlahy, dveře kachličky, vany aj.

Další využití:

Zahrádka: plísně, škůdci, lišejníky ale i repelent

Tento ekologický preparát hojně využívají i zahrádkáři na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody. Nejenže je to ten nejlevnější postřik, ale okamžitě se ze zahrad odstraňují chemické preparáty (těžké toxické látky), které následně konzumujeme.

Mnoho lidí ho také používá na odstranění lišejníků z teras či náhrobků.

Motoristé používají tento výrobek na mytí a leštění autolaků, plastů, čištění potahů a čalounění.

Díky svému aroma (konvalinky) je to velmi účinný repelent i proti klíšťatům, který vtíráme do kůže atd.

Wool balsam lanolin na ovčí rouno 1,5L

Image with code for validation
Mgr. Marek Fremel
+420 775 706 120